Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... DECLARATIE 200 pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

DECLARATIE 200 pfa

Detin un pfa, mi am schimbat numele si adresa prin casatorie dar denumirea si adresa sediului social al pfa nu am schimbat . Doresc sa stiu in declaratie 200 la nume si trec numele actual si cnp sau numele pfa si cui? apoi trimit la finantele din raza teritoriala a sediului social sau al adresei actuale a mele? multumesc
Inainte de a depune Declaratia 200, trebuie sa anuntati schimbarea de sediu si de nume prin completarea unei mentiuni cf.
Formular 070 - DECLARAŢIE DE ÎNREGISTRARE FISCALĂ/ DECLARAŢIE DE
MENŢIUNI pentru persoanele fizice care desfăşoară activităţi economice în mod
independent sau exercită profesii libere.
vezi: www.avocatnet.ro/content/art...

multumesc