Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv de munca pe ramura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv de munca pe ramura

Buna ziua,
Daca m-ati putea ajuta sa gasesc un model de contract colectiv de munca pe ramura pentru codul CAEN 3315 (Reparare si intretinere nave si barci).
Va multumesc!
Model de ccm pentru o astfel de ramura de activitate nu cred ca gasiti . Insa folosind link-ul de mai jos gasiti ccm inregistrate la Ministerul Muncii, de unde puteti lua un model si sa-l adaptati la situatia dvs :
[ link extern ]

sau

puteti lua ca model fostul CCMN 2007-2010
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru sugestie!