Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Audierea dubla a aceluiasi martor pe fond
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Audierea dubla a aceluiasi martor pe fond

Buna seara.Pe fondul cauzei a fost audiat martorul x.Prin admiterea recursului dosarul a fost trimis la rejudecare pe fond.Mai poate depune marturie acelasi martor care a mai fost audiat in speta???Precizez ca am solicitat audierea altor martori(in scris deoarece eu sunt din Buc.iar Ds.civ.este pe DB)iar instanta a citat tot singurul martor audiat.Este posibil?Tb.sa mai facem atatia KM si sa pierdem toata ziua?Ce parere aveti?Multumesc mult!
Daca instanta considera ca trebuie audiat martorul se va audia.
Multumesc mult pt.raspuns.Pot stramuta cumva dosarul pe Buc.cf.NCPC,dosarul fiind din 2011?Si dc.da,cum pot face?
Nu aveti cum sa il stramutati.