avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 176 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Decont lentile corectie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Decont lentile corectie

Buna ziua!
In iulie 2013 am facut o pereche de ochelari ( trimitere,reteta ,factura etc) si am
depus actele pentru decont.(secretariat ,doctor de familie,financiar ,sefi etc).Am obtinut,toate semnaturile si am si copie dupa acele acte.La vremea respectiva s-a
motivat ca nu sunt fonduri iar apoi ca sau blocat toate deconturile pentru lentile de
corectie cit si pentru medicamentele care erau prescrise pe retetele simple.
La 1 octombrie 2014 a fost emisa Hotarirea 846 semnata si de Primul Ministru
si publicata in monitorul oficial 736 din 09.10.2014 care la ART.3.2 (Vezi LEX EXPERT.) si totusi nu mi s-a solutionat decontul.La 03.03.2015 MJ da ordinul nr
875 care este publicat in monitorul oficial 310 din 06.05.2015 (vezi LEX EXPERT) . Ce trebuie sa mai fac eu acum pentru a primi decontul? Sau nu mai acest drept deoarece aceasta hotarire si ocest ordin nu actioneaza retroactiv.
Cu stma
rahova
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 13:26, 29 Mai 2015
Formulati o revenire catre ordonatorul de credite al institutiei. Asteptati raspunsul scris din partea acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nelamurire rahova rahova Buna ziua! In iulie 2013 am facut o pereche de ochelari ( trimitere,reteta ,factura etc) si am depus cererea + actele doveditoare pentru ... (vezi toată discuția)
Prelungirea termenului de executie a unui contract 1971 1971 am un contract de executie lucrari a carui termen de executie a fost depasit. depasirea s-a facut datorita faptului ca beneficiarul lucrarii nu mi-a pus la ... (vezi toată discuția)
Asigurarea calitatii executiei constructiilor danevas danevas m-ar interesa legat de acest subiect sa stiu exact care este mai exact continutul acestei activitati, legislatia aferenta, documentele care se intocmesc la ... (vezi toată discuția)