Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Decont lentile corectie
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Decont lentile corectie

Buna ziua!
In iulie 2013 am facut o pereche de ochelari ( trimitere,reteta ,factura etc) si am
depus actele pentru decont.(secretariat ,doctor de familie,financiar ,sefi etc).Am obtinut,toate semnaturile si am si copie dupa acele acte.La vremea respectiva s-a
motivat ca nu sunt fonduri iar apoi ca sau blocat toate deconturile pentru lentile de
corectie cit si pentru medicamentele care erau prescrise pe retetele simple.
La 1 octombrie 2014 a fost emisa Hotarirea 846 semnata si de Primul Ministru
si publicata in monitorul oficial 736 din 09.10.2014 care la ART.3.2 (Vezi LEX EXPERT.) si totusi nu mi s-a solutionat decontul.La 03.03.2015 MJ da ordinul nr
875 care este publicat in monitorul oficial 310 din 06.05.2015 (vezi LEX EXPERT) . Ce trebuie sa mai fac eu acum pentru a primi decontul? Sau nu mai acest drept deoarece aceasta hotarire si ocest ordin nu actioneaza retroactiv.
Cu stma
rahova
Formulati o revenire catre ordonatorul de credite al institutiei. Asteptati raspunsul scris din partea acestuia.