Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Cheltuiala nedeductibila/deductibila la impozitul pe ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Cheltuiala nedeductibila/deductibila la impozitul pe profit

Buna ziua,
S-a vandut masina firmei inca neamortizata la pretul pietei. Valoarea ramasa neamortizata a fost trecuta in contul 658 (D) - aceasta este o cheltuiala deductibila de la impozitul pe profit?

Multumesc
Este o cheltuiala deductibila, pentru ca si venitul din ct. 758 este impozabil.
Succes!