Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Lamurire taxa auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Lamurire taxa auto

Buna ziua,

Va rog sa ma lamuriti si pe mine in urmatoare problema, camion cumparat din tara in 2010,era inmatriculat in tara la momentul cumpararii, vreau sa stiu daca cumparatorul a platit taxa de inmatriculare? Nu stiu exact cand s-a introdus taxa pentru masinile cumparate din tara. Multumesc anticipat
de la finanţe vă trebuie o adeverinţă cum că sa recuperat sau nu taxa, înainte să înregistraşi maşina pe dvs., ei sunt cei în măsură să vă spună acest lucru.