Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Mijloc fix

in anul 2011 o societate srl a cumparat pe firma un mijloc fix -masina .
in acel an patronul -fiind singurul actionar la societate , a platit masina din dividente , iar contabilul a omis sa intocmeasca nota contabila prin plata din dividente.
se mai poate face ceva ? se poate inregistra acea plata acum in 2015?
s-au poate vinde acest mijloc fix-masina?