Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... In ce conditii pot cere detector de minciuni in ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

In ce conditii pot cere detector de minciuni in instanta ?

Buna ziua ! Am un proces penal.....pentru santaj , hartuire , distrugere si amenintare...
Acum sunt in instanta doar pentru santaj , insa persoana respectiva are vro 5 martori (mincinosi)...eu , fiind intr-un oras vecin cand s-au intamplat toate astea , nu am nici un martor..
In ce conditii sau cum pot cere detectorul de minciuni in instanta ?
Va multumesc anticipat !
Daca exista martori mincinosi instanta nu cred ca o sa va dea detectorul de minciuni.
Dovediti cu martori ca va aflati in alta localitate.
Scuze . cred ca a-ti inteles gresit !
'Actiunea' s-a intamplat in Focsani. Eu in perioada aceeas am locuit acolo .... am avut problemele de care v-am spus mai sus .... problema e ca ....ei fiind de acolo (cei cu care am problema) au gasit foarte repede martori mincinosi .... cu toate ca acei martori au luat parte si la bataia care am luat o atunci ....nu recunoaste nimeni nimic si eu nu pot dovedi nimic... Judecatoarea tinde sa ma creada ...insa fara dovezi ce sa fac? de-asta intreb in ce conditii pot cere un test cu detectorul de minciuni. multumesc!