avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obligatie depunere CI nou asociat/administrator la ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obligatie depunere CI nou asociat/administrator la Registrul Comertului

Buna ziua,

La expirarea actului de identitate al asociatului/administratorului unui SRL este obligatorie depunerea unei mentiuni in acest sens la Registrul Comertului? Daca da, care este baza legislativa?

Alte discuții în legătură

Schimbare sediu social srl herculeroco herculeroco Salut, am si eu cateva intrebari. Am un srl al carui asociat unic si-a schimbat sediul. La registrul comertului depun o cerere de mentiune sau o cerere de ... (vezi toată discuția)
Schimbare domiciliu asociati si administrator Luoana Mihaela Luoana Mihaela Intr-un SRL cu doi asociati sot si sotie , dintre care unul este administrator . Amandoi isi vor schimba domiciliu declarat atat la registrul cemertului si ... (vezi toată discuția)
Renuntare unilaterala administrator srl vali2000 vali2000 Buna ziua! As dori sa-mi precizati cum poate sa renunte un asociat(30% parti sociale) intr-un SRL la functia de administrator in mod unilateral.Numirea in ... (vezi toată discuția)