Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Apel la plangere contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Apel la plangere contraventionala

Buna ziua! Am primit amenda de la anaf pentru nedepunere bilant. nu eram in tara cand au trimis instiintarea -contabila ramansese sa depuna actul , dar pentru ca am suspendat firma pe 3 ani sau nu stiu din ce motiv nu si-a facut datoria. restul documentelor le-am depus iar firma nu avea nicio datorie.Am facut acel bilant , am facut contestatie si considerand ca sunt la prima abatere si nu am prejudiciat statul mi s -a anulat amenda transformand-o in avertisment. ANAF a facut recurs iar eu va intreb ce trebuie sa fac eu mai departe . Eu am depus toate actele pe care le am .Nu am primit citatie de la tribunal ci doar am vazut apel de catre anaf pe portalul tribunalului. Ce se poate intampla ... ce sfaturi imi dati... va multumesc!
O sa vi se comunice apelul formulat , la randul dvs formulati intampinare si apoi asteptati sa fiti citat pentru judecarea apelului la tribunal.Variantele nu pot sa fie decat urmatoarele fie sa fie admis apelul si modificata solutia pronuntata la fond,fie sa fie respins si sa scapati de amenda.Succes.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
va multumesc muuult! trebuie sa angajez un avocat sau pot face singura intampinarea.daca nu depun intampinare ce se poate intampla.

[Vă rog să nu mai folosiţi exclusiv majusculele, nu este regulamentar]
Gabriela Pintea, Consilier juridic