Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... TVA din Italia
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

TVA din Italia

Am cumparat marufa din Italia pe factura.Ce ar trebui sa fac ptr.a mi se returma TVA din Italia?
Multumesc.
Puteţi solicita rambursarea TVA-ului on-line autorităţilor din ţara de origine. Acestea vor transmite cererea dumneavoastră autorităţilor din cealaltă ţară, cu condiţia să aveţi dreptul la rambursare.

Dacă ţara respectivă întârzie cu rambursarea TVA-ului, puteţi obţine dobândă.