Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... SOMATIE PLATA AMENDA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

SOMATIE PLATA AMENDA

Am fost amendat in 2014 pentru tulburarea linistii publice dar am facut
plangere impotriva procesului verbal de contraventie si se judeca in prezent.
Intre timp am primit o somatie de la administratia locala prin care sunt somat sa
platesc amenda.
Va rog sa ma ajutati in formularea unui raspuns corespunzator.

Va multumesc anticipat
De la judecătorie solicitați un certificat de grefă cum că aveți proces pe rol -contravenționala- și solicitați amânarea . Faceți cererea și o depuneți cu nr. înregistrare.