avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... SOMATIE PLATA AMENDA
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

SOMATIE PLATA AMENDA

Am fost amendat in 2014 pentru tulburarea linistii publice dar am facut
plangere impotriva procesului verbal de contraventie si se judeca in prezent.
Intre timp am primit o somatie de la administratia locala prin care sunt somat sa
platesc amenda.
Va rog sa ma ajutati in formularea unui raspuns corespunzator.


Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: liamic43 , utilizator 18:44, 8 Iunie 2015
De la judecătorie solicitați un certificat de grefă cum că aveți proces pe rol -contravenționala- și solicitați amânarea . Faceți cererea și o depuneți cu nr. înregistrare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu executoriu previas previas Am primit un PV pentru lipsa rovinietei.Ulterior am facut plangere contraventionala in termen legal de 15 zile.Cu toate acestea ANAF a emis somatie si titlu ... (vezi toată discuția)
Retinere permis de conducere Loncar Loncar Buna ziua Logodnicului meu i s-a retinut permisul de conducere pt 90 zile ,aseara pt o alcoolemie de 0,24 in aerul expirat.Nu este cetatean roman si v-a ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala ContSters233678 ContSters233678 Buna ziua, In luna septembrie am primit o amenda contraventionala. Procesul-verbal de contraventie a fost contestat in termen de 15 zile la judecatorie, si ... (vezi toată discuția)