Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli de judecată
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli de judecată

Buna ziua,

În situaţia în care o parte în primă instanţă menţionează că nu solicită cheltuieli de judecată, aceeaşi parte poate în apel să solicite cheltuieli de judecată atât pentru prima instanţă cât şi pentru apel?

Multumesc,
Buna ziua,
Da, poate cere ceheltuieli de judecata si in apel sau doar in apel mai ales daca are calitatea de intimat.
Va multumesc,