avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli de judecată
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli de judecată

Buna ziua,

În situaţia în care o parte în primă instanţă menţionează că nu solicită cheltuieli de judecată, aceeaşi parte poate în apel să solicite cheltuieli de judecată atât pentru prima instanţă cât şi pentru apel?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: ionutt , utilizator 15:26, 9 Iunie 2015
Buna ziua,
Da, poate cere ceheltuieli de judecata si in apel sau doar in apel mai ales daca are calitatea de intimat.
Va multumesc,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare cheltuieli de judecată gabiplg gabiplg În urma contestării procesului verbal IPJ intimatul a câștigat dar după apel el a pierdut. Eu ca apelant intervenient și păgubit pot cere recuperarea ... (vezi toată discuția)
Somatie executor ioanandrei ioanandrei Am cistigat un proces de revendicare imobil , definitiv si irevocabil . Am investit sentinta cu formula executorie si vazind ca partea adversa ( 3 PERSOANE ) ... (vezi toată discuția)
Discutii juridice iulian56 iulian56 Buna ziua ! Daca intr-un proces civil (divort) intimatul a solicitat prin cerere scrisa retracerea apelului inauntrul termenului legal de apel (apelul nu a ... (vezi toată discuția)