avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Parte civila reprezentata de consilier juridic - ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Parte civila reprezentata de consilier juridic - admisibilitate

Institutia publica este citata ca parte civila intr-un proces penal, intrebarea mea este daca poate fi reprezentata de catre consilierul juridic,angajat al unitatii?
In ceea ce priveste latura civila raspunsul la intrebarea dvs este afirmativ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt consilier juridic debutant, imi pot reprezenta angajatorul in instanta? iubisbb iubisbb Buna ziua, M-AM ANGAJAT DE CURAND INTR-O CLINICA MEDICALA IN FUNCTIA DE CONSILIER JURIDIC DEBUTANT( NU SUNT INSCRISA IN TABLOUL CONSILIERILOR JURIDICI) SI AM ... (vezi toată discuția)
Cine este reprezentantul partii civile vatamate ? cristiannegru cristiannegru Intr-un proces penal in care parat este un fost angajat, unitatea in care a lucrat angajatul s-a constituit parte civila vatamata. Instanta a solicitat ... (vezi toată discuția)
Pot face apel intr-un dosar penal daca nu am fost parte in proces? florecla florecla S-a dat o sentinta intr-un dosar in care eu nu am nici o calitate, desi sunt in mod direct afectat intrucat s-a dispus anularea contractului de ... (vezi toată discuția)