Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... constructie teren extravilan
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

constructie teren extravilan

buna ziua,
solicit sprijinul d-voastra in urmatoarea problema: detin un teren de 500 mp.care figureaza in extravilan ca pasune am autorizatie pentru constructie casa de cosit si doresc sa construiesc , pe piloni, o casuta de 4*4 mp.din lemn (camping). Intrebarea mea este daca pot face acest lucru fara a avea probleme cu primaria.
Multumesc anticipat!
Cel mai bine este sa cereti un certificat de urbanism de la primarie si vedeti ce va spun ei acolo... in mod normal, pe teren extravilan nu poti construi decat anexe gospodaresti (gen stane, sure, etc).