Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cum se poate scapa de un abonament[internet,tel ,etc.]
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cum se poate scapa de un abonament[internet,tel ,etc.]

Am semnat contract 1an internet la vdf.Dupa 2 ani am vrut sa renunt la abonament,dar fara succes ,asa ca am renuntat sa il mai platesc,si m-am abonat la alta firma.Mi-au venit facturi crescatoare,apoi descrescatoare,pentru ca in final sa imi vina o factura normala +50% din valoarea ei conform legii+debransare,si mi-au vandut datoria la o firma de recuperare,care a reluat procedura ,dar cu dobanzi mai grase (de aici sa invete premierul o metoda de facut bani). POATE SA IMI SPUNA CINEVA CAND SE PRESCRIE PROSTIA ASTA?
Procedura de executare silita a fost demarata de catre firma la cererea creditorului
Tot creditorul cu scopul legitim de recuperare debit poate starui periodic la executor/recuperator,astfel ca procedura de executare silita se poate desfasura pe parcursul mai multor ani
Nu vine ca EXECUTARE SILITA ci PLATITI IN CONTUL xxxxx SUMA DE >>>>>.Contractul a fost pe 1 an eu am fost abonatul lor 2 ani,si daca nu mai am nevoie de serviciul lor jalnic la internet care mergea ca o caruta stricata(intre o si 128 kbs)dar mai mult zero eu nu pot rezilia contractul unilateral? Atunci pentru ce contract pe 1 an? Contract pe VIATA mai bine.