Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... proces de succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

proces de succesiune

Am angajat un avocat sa ma reprezinte intr-un proces de succesiune (cu procura prin ambasada). Eu locuiesc in Franta. In 10 luni nu a facut nimic si mai nou de 3 luni nu pot sa mai dau de el (nu imi raspunde la mail-uri sau telefon). As vrea sa anulez procura, dar nu stiu cum sa-l anunt acest lucru daca nu e de gasit. I-am trimis o scrisoare recomandata, dar nu a ridicat-o de la posta. As vrea sa recuperez si cei 300 euro pe care i-am dat avans.
Ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc.
asa cum a fost facuta procura poate fi si anulata, daca a fost sau nu deschis proces se poate verifica online pe portalul judecatoriei, iar in ceia ce priveste recuperarea sumei trebuie facuta dovada neefectuarii serviciului pt care a primit banii.
Verificati si in lista avocatilor autorizati sa vedeti si alte date de contact si daca mai este ca si avocat.
Ati verificat pe portalul instantelor, s-a inregistrat vreo cauza pe numele dvs?Actionati urgent ca exista riscul sa ajungeti la prescriptie.