avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2009 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Impozit pe vinzare teren agricol extravilan
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Impozit pe vinzare teren agricol extravilan

Buna ziua,

As dori sa va intreb cit este impozitul care se plateste la notariat la incheierea unui contract de vinzare cumparare pentru 8.6 ha teren agricol extravilan care e vindut la suma de 38 700 EUR?
Cine trebuie sa suporte acest impozit, vinzatorul sau cumparatorul, sau ambii si in ce cota?

Multumesc

Alte discuții în legătură

Cadastru stefaniajohnston stefaniajohnston Buna ziua ma poate ajuta si pe mine cineva cu o probleme ?am cumparat un teren ,am platit avans jumatate din suma si vinzatorul trebuie sa faca extract de ... (vezi toată discuția)
Act de vanzare cumparare teren extravilan nelu33 nelu33 Vreau sa cumpar un ha de teren extravilan in comuna (produlesti) stiu ce onorarii se percep de catre cei de la cadastre si as dori daca se poate sa aflu si de ... (vezi toată discuția)
Vanzatorul dupa 14 ani revendica metele proprietatii vandute francisckonta francisckonta Ajutor! Buna ziua! La sfirsitul anului 2000 am cumparat una casa cu gradina in posesia careia am intrat imediat. [b]Mentionez ca metele proprietatii ... (vezi toată discuția)