Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Despre pronuntare actiune divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Despre pronuntare actiune divort

Acum cateva luni am intentat actiune de divort,dar m am razgandit .Mentionez ca nici eu nici sotia nu ne am prezentat nici la prima nici la a doua instanta. Cat de repede si cum aflu pronuntarea asupra divortului ?
Daca ati avut termen si nu v-ati prezentat, procesul e suspendat, instanta nu s-a pronuntat in ce priveste divortul. In 6 luni se perima cererea si instanta se dezinvesteste.
Va puteti uita pe portalul instantei de judecata, cautati judecatoria si apoi dosarul dupa nume.

[ link extern ]
gi-jane2, moderator