avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Despre pronuntare actiune divort
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Despre pronuntare actiune divort

Acum cateva luni am intentat actiune de divort,dar m am razgandit .Mentionez ca nici eu nici sotia nu ne am prezentat nici la prima nici la a doua instanta. Cat de repede si cum aflu pronuntarea asupra divortului ?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 06:44, 13 Iunie 2015
Daca ati avut termen si nu v-ati prezentat, procesul e suspendat, instanta nu s-a pronuntat in ce priveste divortul. In 6 luni se perima cererea si instanta se dezinvesteste.
Va puteti uita pe portalul instantei de judecata, cautati judecatoria si apoi dosarul dupa nume.

[ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Iunie 2015
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am lipsit la divort bogdan35 bogdan35 Buna ziua,as dori sa ma sfatuiasca si pe mine cineva in legatura cu divort! Eu si sotia mea am hotarat de comun acord sa divortam(suntem casatoriti de 10 ani ... (vezi toată discuția)
Divort pbalexandru pbalexandru cum aflu si eu daca sotia mea a inaintat cererea de divort?multumesc anticipat (vezi toată discuția)
Divorț User5 User5 Buna ziua! Sunt despărțita de fostul de 1 an de zile. Am fost impreuna 2 ani, si de 1 an casatoriti legal. Am hotărât amândoi sa plec in germania la munca ... (vezi toată discuția)