Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Statut de independent in Belgia
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Statut de independent in Belgia

Buna ziua,

Vreau sa devin self-employer in Belgia, in domeniul constructiilor. Nu am diploma in domeniu, insa este posibil daca demonstrez ca in Romania am avut o firma de constructii cel putin 3 ani. Problema este ca dupa ce le-am dus actele de la Registrul Comertului, care dovedesc acest lucru, mi-au spus ca nu sunt bune si ca imi trebuie dovada intr-un fel de certificat european. Practic mi-au spus ca este ''European Community Declaration'' si ca pe ea apare un anumit cod.

Problema este ca nu stiu cine elibereaza asa ceva. Am intrebat la Registrul Comertului, la Camera de Comert si la Finante si nimeni nu stie nimic despre asa ceva.

Stie cineva ceva despre asta?

Multumesc
O completare importanta: acea declaratie europeana este E.G. Verklaring(in neerlandeza)