Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale preluare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

preluare SRL

Buna,
am si eu nevoie de putin ajutor: in urma cu un an am preluat un SRL de la o persoana care nu este acum in tara. Acesta preluase la raandul sau SRL-ul de la altcineva si i-a schimbat denumirea. Mentionez ca eu am pastrat denumirea cu care am preluat firma. In actele mele de preluare nu exista rezolutia/hotararea judecatoreasca de schimbare a denumirii de la primul la al doilea actionar. Eu sunt al treilea..Acum mi se solicita acest act de la Camera de Munca. De unde pot obtine un duplicat?
Multumesc
La ONRC
Mergeti la ORC si solicitati eliberarea unui asemenea duplicat!