avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 619 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Inregistrare bonuri carburanti din UE.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Inregistrare bonuri carburanti din UE.

Buna ziua!
Va rog sa imi raspundeti la urmatoarea situatie:
Sunt un SRL platitor de TVA , inregistrat in ROI , cum inregistrez bonuri de carburanti din Bulgaria si Spania , se declara in 390?
Multumesc.

Alte discuții în legătură

Declaratia 390 sau doar decontul 300? Carla77 Carla77 O persoana juridica, platitoare de TVA, din Romania, cumpara din Spania de la o alta persoana juridica platitoare de TVA, un frigider de masina, la care achita ... (vezi toată discuția)
Achizitii intracomunitare 1-2 1-2 Firma care face achizitia intracomunitara este platitoare de TVA si inregistrata in ROI. Firma de la care se face achizitia este din Spania si a emis factura ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara cod invalid vies lidiao lidiao Buna ziua, am o achizitie intracomunitara, bulgaria, un utilaj, furnizorul mi-a facut factura fara tva, am verificat in vies si este invalid, neplatitor tva, ... (vezi toată discuția)