Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cum sa udam gradina fara probleme!!!!!!!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cum sa udam gradina fara probleme!!!!!!!

este corect sau legal ca pentru apa folosita la udatul plantelor din gradina(din jurul casei) mai mica sau mai mare dupa suprafata fiecaruia sa se calculeze 90% canal?
nu este corect, cred ca este o aberatie si se pare ca e o decizie la nivel local.
Apropo de decizii aberante ....
De la 1 iulie 2009 Regia ApaVital Iasi a majorat pretul pentru apa rece si apa canal .
[ link extern ]

CONSTANTIN CAMILAR
Administrator
AS.PRO MANAGER S.R.L. IASI - Servicii Profesionale de Administrare Imobile
Tel : 0721.291252 ; 0742.920192 ;
E-mail : as.pro_manager@yahoo.com ; constantincamilar@yahoo.com
BLUE1963, utilizator
In ce consta aberatia?
elga50 a scris:

In ce consta aberatia?
apa folosita la udat nu merge la canalizare. de aici ar rezulta ca firma de apa/canalizare incaseaza niste bani pentru canalizare pentru o apa care in niciun caz nu ajunge la canalizare, ci in pamint ... ca in pamint se duce apa folosita la udatul gradinii, nu la canalizare, doamna elga. sau dvs credeti contrariul ? :sorry:
cu alte cuvinte, incaseaza niste bani pentru un serviciu neprestat
ContSters61266, utilizator
Aberatia consta in faptul ca ,fiind monopol ,regia de apa modifica pretul asa cum doreste si cind doreste .Si asa pretul pe care il platesc iesenii este printre cele mai mari din tara...