Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Probleme cu vecinii (la casa)
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Probleme cu vecinii (la casa)

Buna ziua.Am si eu o problema,cine ma poate sfatui ce pasi am de urmat in cazul unui vecin care face zile negre socrilor mei,mai exact agata pungi cu hoituri de crengile copacilor din imediata apropiere a gardului si mirosul e insuportabil.Tot timpul au ceva de''impartit''cu socrii mei si ei ..saracii stau si suporta.Am chemat si politia de cateva ori si...le-a dat amenda,apoi o perioada calma si din nou probleme.Mi-ar fi usor sa-mi fac singur dreptate dar totusi vreau sa fac ceva omeneste,legal.Va multumesc si astept un sfat.:frantic::frantic::frantic:
Poate uneori este de preferat "rezolvarea" problemei intre 4 ochi dar nu este recomandata, se poate lasa cu alte consecinte.
Solutia este chemarea de fiecare data a politiei.
Pe langa politie poate fi anuntata si Directia sanitar veterinara care poate aplica amenzi in astfel de cazuri.
Doua autoritati inseamna cate doua amenzi!;)
multumesc de sfat
Directia de sanatate publica, nu Directia sanitar veterinara, asta e cu totul altceva.
multumesc
Si Directia sanitar veterinara (pe linga DSP) poate fi implicata daca este vorba de hoituri de animale, focar de infectie, etc.