avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 115 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA achizitie intracomunitara cu conditie transport DAP
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

achizitie intracomunitara cu conditie transport DAP

Buna ziua

Ma puiteti ajuta cu o informatie va rog?
Am o achizitie marfa de la un platitor de TVA din UE .Eu sunt inregistrat in Romania in scopuri de TVA.
Conditia de transport este DAP.
Va rog sa-mi spuneti ce document in afara de factura de achizitie imi mai trebuie ca sa fac justificarea achizitiei?
Factura de transport nu am.....CMR?Sau spuneti-mi in acest acz ce alte doc imi mai trebuie pentru a justifica achizitia intracomunitara in afara de factura de marfa....

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 17:26, 17 Iunie 2015
Doc de transport.. Cu ce a venit marfa?
CMR la tir
AVB la curier..
Trebuie sa fie ceva...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare utilaj germania EmiB EmiB buna ziua, societatea un de sunt angajat doreste sa achizitioneze din Germania un utilaj second-hand. ce acte am nevoie pt a-l adduce in tara? facture, ... (vezi toată discuția)
Tva la marfa second-hand kerekesmargo kerekesmargo Buna ziua ! art.1522 din codul fiscal - regimul special pentru bunurile second-hand- se refera si la haine. ,exista ceva reglementari speciale in privinta ... (vezi toată discuția)
Import marfa cu transportator ue Irina-2005 Irina-2005 Buna ziua Se poate sa ma ajute si pe mine cineva in urmatoarea problema? Am un import de marfa din Elvetia.Transportatorul este din UE respectiv ... (vezi toată discuția)