Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA achizitie intracomunitara cu conditie transport DAP
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

achizitie intracomunitara cu conditie transport DAP

Buna ziua

Ma puiteti ajuta cu o informatie va rog?
Am o achizitie marfa de la un platitor de TVA din UE .Eu sunt inregistrat in Romania in scopuri de TVA.
Conditia de transport este DAP.
Va rog sa-mi spuneti ce document in afara de factura de achizitie imi mai trebuie ca sa fac justificarea achizitiei?
Factura de transport nu am.....CMR?Sau spuneti-mi in acest acz ce alte doc imi mai trebuie pentru a justifica achizitia intracomunitara in afara de factura de marfa....

Multumesc!
Doc de transport.. Cu ce a venit marfa?
CMR la tir
AVB la curier..
Trebuie sa fie ceva...