Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Incadrare in grupa a II a de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Incadrare in grupa a II a de munca

Tatal meu a lucrat in perioada 1977-1988 ca macaragiu( pe automacara) si ulterior ca mecanic ifron (tractor cu cupa) la CAP. Imi poate spune cineva daca cele doua locuri de munca se incadreaza la grupa a II a de munca? Eu am cautat Ordinul 50/1990 , dar am gasit o varianta incompleta ( cu 138 de pozitii), in conditiile in care din cate am inteles acesta a fost completat si are in jur de 200 si ceva de pozitii.
Va multumesc !
Il gasiti in documente utile aici:

www.avocatnet.ro/content/con...
Vă mulțumesc !
Mi-ar fi de folos si Scrisoarea nr. 96/12.04.1996 a MMPS , dar ma gandesc ca e putin probabil sa o aiba cineva .
florin petcu, utilizator