Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ordinul 50/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ordinul 50/1990

Va rog, daca are cineva : adresele ,ordinele, etc.prin care MMOS, a complectat ,,Ordinul 50/1990 anexa I si le-a difuzat la casele de pensii,ITM. Multumesc anticipat!
Ordinul nr. 50 din 5 martie 1990 pentru precizarea locurilor de muncă, activităţilor şi categoriilor profesionale cu condiţii deosebite care se încadrează în grupele I şi II de muncă în vederea pensionării(actualizat pînă la data de 5 mai 1990*)
[ link extern ]

Scrisoarea MMPS nr. 124/19.10.1994
www.avocatnet.ro/content/con...

Ordinul MMPS nr.50/ 1990 completat cu toate avizele ulterioare la data de 31.08.1994 il gasiti aici: www.avocatnet.ro/content/con...
Dati clik pe fisier si salvati pdf.
Va multumesc pentru raspuns ,dar au mai fost adaugate prin ordine sau adrese,etc. la anexa 1, pozitii mai multe decat pana la pozitia 81- conform ordinului 100/9.04.1990, acestea depasind pozitia 95.Daca cineva dispune de un document care face referire la complectarea pozitiilor din anexa 1 pana la pozitia 95 inclusiv si poate sa-l publice ii multumesc f. mult
Ordinul nr. 50/1990 completat cu avizele ulterioare până la 31 august 1994 conţine pentru grupa I de muncă 125 de puncte, iar pentru grupa a II-a de muncă 214 puncte.

Il gasiti in link-ul postat de colegul nostru.