Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pozitia 165 Ordinului nr. 50/1990
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pozitia 165 Ordinului nr. 50/1990

Am adeverinta pentru grupa a II-a pentru functia de scamosetor insa casa de pensii imi spune ca perioada de munca din adveverinta nu a fost valorificata in grupa a 2-a de munca intrucat functia scamosetor nu se regaseste la pozitia 165 din ord 50/1990.
Eu am gasit Ordinului nr. 50/1990 dar este completata pana la pozitia 130.
Exista o cale prin care sa demostrez ca am lucrat in perioada aceea in grupa a 2-a?
Pot gasi undeva ord 50/1990 complet?
Va multumesc anticipat.
Ordinul MMPS nr.50/ 1990 completat cu toate avizele ulterioare la data de 31.08.1994 il gasiti aici:

www.avocatnet.ro/content/con...