avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Promulgare si publicare in Monitorul Oficial
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Promulgare si publicare in Monitorul Oficial

Buna ziua,
Doresc sa stiu daca au fost promulgate de catre presedinte si publicate in Monitorul Oficial urmatoarele modificari ale actelor normative privind

1.tva de 9% pentru berea la draft si halba
2.eliminarea inregistrarii si impozitarii bacsisului

multumesc,
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert Mihai PFA , Consultant fiscal 17:14, 24 Iunie 2015
9 % pt bere - cred ca niciodata !!
bacsisul da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lamuriri legislative - ce lege prevede ca ordinul ministrului trebuie publicat in m.of.? atenahex atenahex Buna ziua. Exista vreo lege prin care se stipuleaza ca orice Ordin de Ministru trebuie publicat in Monitorul Oficial? (vezi toată discuția)
Noul cod civil, vicii de procedurã la promulgare? edina edina Societatea Romana pentru Drepturile Omului demareaza procedurile pentru anularea in contencios administrativ a Decretului Presedintelui Romaniei nr. 518 din 01 ... (vezi toată discuția)
Legea pensiilor anonim192 anonim192 Buna ,am si eu o intrebare: In cat timp de la promulgare, intra in vigoare o lege? mai exact legea pensiilor 263/2010 ,modificarea art. 56 si 57? Va multumesc (vezi toată discuția)