Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cu masina de firma in concediu in UE
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cu masina de firma in concediu in UE

Bun gasit!
Vreau sa stiu daca imi trebuiesc documente suplimentare cand voi pleca cu masina proprietate a firmei pe teritoriul UE(numele firmei apare la proprietar in talon).Stie cineva daca trebuie vreo imputernicire de la firma pentru sofer? In ce limba trebuie facuta , in caz ca e necesara?
Multumesc!
Este bine sa aveti o imputernicire din partea firmei ... poate fi intr-o limba de circulatie internationala :)
Multumesc!