avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cu masina de firma in concediu in UE
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cu masina de firma in concediu in UE

Bun gasit!
Vreau sa stiu daca imi trebuiesc documente suplimentare cand voi pleca cu masina proprietate a firmei pe teritoriul UE(numele firmei apare la proprietar in talon).Stie cineva daca trebuie vreo imputernicire de la firma pentru sofer? In ce limba trebuie facuta , in caz ca e necesara?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Mr. Brightside , utilizator 19:52, 6 Iulie 2009
Este bine sa aveti o imputernicire din partea firmei ... poate fi intr-o limba de circulatie internationala :)
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inteligentii s-au gandit sa interzica circulatia masinilor din bulgaria! LUCk33ro LUCk33ro Cata minte le trebuie organelor sa cloceasca asemenea lege? \"Ca sa-si inscrie masina in tara vecina, soferul roman trebuie sa aranjeze cu un bulgar care ... (vezi toată discuția)
Contract comodat varlangheorghe varlangheorghe ce acte imi trebuie ca sa plec in bulgaria in concediu cu masina de la firma la care sint angajat, (vezi toată discuția)
Acte danny_boy danny_boy Buna ziua,daca merg cu o dubita sa aduc 500 kg de marfa din Germania in Romania,auto este proprietatea firmei care este si beneficiarul marfii ce acte sunt ... (vezi toată discuția)