Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Contract de consultanta
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Contract de consultanta

buna ziua
Sunt mediator de ceva timp , intre timp lucrez si la o firma .
Una ditre firmele colaboratoare mi-a cerut sa fac un contract de prestari servicii pe cabinetul de mediere .
Ce tip de contract as putea semna .
Multam !
Buna ziua. Singurul contract pe care il puteti semna ca mediator este contractul de mediere intre dvs si partile din mediere. Consultanta pe care mediatorul o da oricui doreste sa afle informatii despre mediere este gratuita conform legii. Biroul de mediator nu are statut de srl pentru a incheia contracte de prestari servicii.
BIROU DE MEDIATOR - IULIA CRISTINA UTA, Mediator
Nu am studiat atent acest aspect dar la o prima vedere dreptul de a avea contract cu firma il aveti.

Intrebarea este ce anume vrea mai exact firma de la dvs.?

Dreptul de a lua bani de la firma il aveti dar ce vrea ea sa faceti...?