avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Contract de consultanta
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Contract de consultanta

buna ziua
Sunt mediator de ceva timp , intre timp lucrez si la o firma .
Una ditre firmele colaboratoare mi-a cerut sa fac un contract de prestari servicii pe cabinetul de mediere .
Ce tip de contract as putea semna .
Multam !
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 23:34, 6 Iulie 2015
Buna ziua. Singurul contract pe care il puteti semna ca mediator este contractul de mediere intre dvs si partile din mediere. Consultanta pe care mediatorul o da oricui doreste sa afle informatii despre mediere este gratuita conform legii. Biroul de mediator nu are statut de srl pentru a incheia contracte de prestari servicii.
Ultima modificare: Luni, 22 Iunie 2015
BIROU DE MEDIATOR - IULIA CRISTINA UTA, Mediator
Nu am studiat atent acest aspect dar la o prima vedere dreptul de a avea contract cu firma il aveti.

Intrebarea este ce anume vrea mai exact firma de la dvs.?

Dreptul de a lua bani de la firma il aveti dar ce vrea ea sa faceti...?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract consultanta mediere pdmdaniel pdmdaniel De curand am primit o oferta pentru un contract de prestari servicii pentru reprezentarea firmei unde si lucrez in conflictele aparute (eu fiind mediator ... (vezi toată discuția)
Mediator si pfa mitan1989 mitan1989 am un pfa cu activitate de consiliere financiara caen 7022,am urmat cursurile de mediator, intrebare--------la registrul comertului mi s-a spus ca nu pot fi ... (vezi toată discuția)
Consilierul juridic in cadrul unui cabinet de avocat ContSters40598 ContSters40598 Concret, cum poate colabora consilierul juridic cu un avocat? Ce poate el face in cadrul cabinetului de avocat? Cum va colabora cu avocatul? Cum va fi ... (vezi toată discuția)