Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensia alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensia alimentara

buna ziua .revin pe forum cu o problema pe care nu reusesc sa o rezolv .de 5 ani de zile fostul sot nu plateste deloc pensia alimentara pentru cele doua fete .mi s -au inchis doua dosare in favoarea lui ,cu toate ca el e infractor de 5 ani de zile ,nu se face nimic .acum am al treilea dosar care s a pronuntat vineri .si in el scrie ca e condamnat la 1800 ron si 200 cheltuieli de judecata . dar ce nu scrie este despre pensia alimentara pe care trebuie sa o dea si subliniez nu a platit nimic din ea de 5 ani .nu poate fi obligat in nici un fel sa si indeplineasca obligatia de tata?si oricum el nu o sa plateasca nimic din amenda .multumesc frumos
daca aveti sentinte judecatoresti mergeti cu ele la executorul judecatoresc.