Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca ma cheama in instanta pentru neplata sumei ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca ma cheama in instanta pentru neplata sumei restante rezultate in urma actului aditional, pot avea castig de cauza in anumite conditii?

In caz ca ma cheama in instanta ar avea vreo importanta ca :

- ne-au spus de actul aditional cand cursurile erau deja pe terminate
- eram in primele 3 luni de contract (perioada de proba), si am semnat actul pentru ca ma temeam ca nu imi va mai prelungi contractul
- intre timp m-am mutat intern la alta echipa unde nu mai folosesc deloc cunostintele dobandite la acele cursuri
- am facut un cursc are nu se aplica la proiectul acela. Ei mi-au argumentat ca chiar daca nu a fost relevant la proiectul acela de curand au contractat un proiect in care este necesar acel curs si ca ma pot muta acolo.

As putea sa am castig de cauza in instanta pe baza celor de mai sus?
Nu cred ca instanta va lua in considerare aceste motive pentru a va scuti de plata sumei imputate.