Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot circula pana imi vine sentinta prin posta?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot circula pana imi vine sentinta prin posta?

Pe data de 26 am prima infatisare in care am contestat un pv cu retinerea permisului pe 90 zile pentru un radar. In caz ca am sa pierd, pot circula pana imi vine sentinta acasa? sau trebuie sa merg dupa ea la tribunal?
Mergeti si obtineti un certificat de grefa cu solutia pronuntata si predati permisul in cele 15 zile.
Da intr-un final mi-a ajuns acasa "hotarare civila" in care spune .Cu drept de apel in termen de 30 zile de la comunicare. As vrea sa stiu daca hotararea asta e definitiva sau tre sa mai merg pe la anumite usi pentru a fi stampilata ca permisul sa il primeasca sau merg linistit cu ea la politie?