Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare contract de munca revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare contract de munca revisal

Buna ziua, ma puteti ajuta va rog intr-o problema: am avut un angajat cu contract de munca pe perioada determinata pana in 15.06.2015. In 15.06.2015 am trimis revisalul cu incetarea contractului de munca potrivit art 65 alin 1, este grestit? ar trebui sa fac corectie in art 56 lit i ? La un control ITM as putea primii amenda?
Va multumesc
Pentru asa ceva nu se primeste o sanctiune contraventionala.
Multumesc pentru raspuns, as mai avea o intrebare: este corecta operarea in revisal cu data de 15.06.2015 sau trebuia cu data de 16.06.2015?

Va multumesc
Incetarea c.i.m. se transmite in REVISAL la data incetarii si nu in ziua urmatoare celei in care inceteaza c.i.m.

Astfel, daca data incetarii c.i.m. este 15.06.2015, atunci aceasta zi este si data transmiterii in REVISAL.