Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Comparatie Pensie anticipata vs Somaj si Pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Comparatie Pensie anticipata vs Somaj si Pensie anticipata

Buna ziua !
Am o dilema...Nu cunosc foarte bine modalitatea de calcul a pensiei si,de aceea,apelez la ajutorul Dv..
Am 63 ani si am fost disponibilizat.Ca solutii:
1. Ma pot pensiona anticipat sau
2. Pot intra in somaj 12 luni si apoi sa ma pensionez anticipat...Care ar fi varianta cea mai buna din punct de vedere financiar ?
Va multumesc !
Varianta nr.2