Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Adeverinta APIA
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Adeverinta APIA

Pentru a elibera adeverinta cu terenul agricol pentru APIA,il pot conditiona pe contribuabil pt a fii cu plata impozitului la zi?Avem o lege la baza sau ceva de genu prin care sa specifice.Va multumesc!
Nu s-a pus problema asta la nici o primarie...
din cate stiu nu este nici o lege care iti poate da voie sa conditionezi o persoana fizica/juridica la eliberarea oricare document daca nu are impozitul platit si la eliberarea unui certificat fiscal aveti obligatia sa-l eliberati cu datoriile aferente,atat puteti sa urmatii somatii ,executare si tot ce prevede OG 92/2003 art.141 alin 10 si art 177 si legea 85/2006