Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Grupa de munca sudor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Grupa de munca sudor

sudura cu aparat electric de sudura in ce categorie de munca se incadreaza ?
Nu intru in polemica privind inregistrarile in carnetul de munca , il baza legala a inregistrarilor in carnetul de munca este Decretul nr.92/1976.

Cititi si continuarea textului de lege , nu invocati ceea ce nu are nicio legatura cu inregistrarea in carnetul de munca.

Metodologia de întocmire, completare, păstrare şi evidenta a carnetului de munca este prevazuta de Ordinul nr.136 din 29 iulie 1976 pentru aprobarea metodologiei de întocmire, completare, păstrare şievidenta a carnetului de munca emis in baza art.25 alin.1 din Decretul nr.92/1976 si nu a Ordinul nr.50/1990.
Cornel Vasile, Consilier juridic