Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Actul aditional prin care se modifica sectiunea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Actul aditional prin care se modifica sectiunea "Alte clauze" este valid daca nu este inregistrat in Revisal?

Buna ziua,
In 2013 am urmat niste cursuri platite de companie. La jumatatea perioadei de training am fost instiintata ca trebuie sa semnez un act aditional prin care se adauga la sectiunea "Alte clauze" din contractul individual de munca angajamentul meu de a ramane in firma 22 de luni.

Intre timp alti colegi care au semnat acel act au parasit firma. In adeverinta lor de vechime nu apare acel act aditional. Este valid actul aditional in cazul acesta?
Nu toate actele aditionale la c.i.m. se opereaza in REVISAL. De exemplu, actele aditionale cu clauza de formare profesionala.

De asemenea, un act aditional la c.i.m. inregistrat in REVISAL are aceeasi valoare juridica ca si un act aditional neinregistrat in REVISAL.