Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... testament inregistrat in RNNEL
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

testament inregistrat in RNNEL

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog cum pot afla daca un testament este inregistrat in RNNEL? exista posibilitatea de a ma adresa unui notar, imi poate oferi aceasta informatie?

Multumesc!
Testamentul este un act secret. daca testatorul este in viata nu puteti afla daca exista testament sau nu. Dupa decesul acestuia, cu certificatul de deces puteti afla sau cu ocazia dezbaterii succesiunii.