Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dobanda legala
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dobanda legala

Buna ziua.
Va rog sa imi spuneti si ,cum se calculeaza dobanda legala pentru o suma de 16.000 euro cu termen de scadenta in anul 2010?
Nu am momentan mai multe detalii am sa revin cu , completari cand o sa primesc hotararea , stiu ca este vorba de un proces intre tata si fiu .
Deasemeni vreau sa stiu si daca pe langa calculul sumei respective este necesar si un raport de evaluare, si care sunt cu aproximare tarifele pentru astfel de servicii.
Multumesc frumos.

Citeste mai mult: [ link extern ]
dobanda legala este cea BNR se publica in monitorul oficial, va trebui sa cautati cuantumul acesteia pe perioada respectiva, atentie se aplica pe semestru. aplicati la suma si cam atat.