avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Scoala nationala de grefieri
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Scoala nationala de grefieri

Buna ziua,

Poti ajunge grefier daca nu ai studii superioare in drept?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: DeKlausen , Consultant managementul calitatii 13:06, 27 Iunie 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Dar cum nu prin concurs se poate accede la aceasta functie?Exact ca la magistratura se anunta anual un numar de locuri?

Editat de moderator simonette12- motiv pct.2.8 din Regulament
Ultima modificare: Vineri, 3 Iulie 2015
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere scoala nationala de grefieri septembrie 2010. allyynnutza allyynnutza Buna ziua. As vrea sa stiu daca are cineva idee despre admiterea la scoala natioanala de grefieri din septembrie 2010. Pe site-ul csm-ului, in calendarul ... (vezi toată discuția)
Cum pot sa ma inscriu la concurs pentru a deveni grefier daca am studii medii? paterna paterna Va rog sa imi raspunda si mie cine cunoaste, cum pot sa ma inscriu la concurs de grefier cu studii medi, si unde sunt afisate? va multumesc (vezi toată discuția)
Post de grefier prin concurs iulianapaduret iulianapaduret Buna ziua! Am terminat facultatea de comunicare si relatii publice la ,,U.Danubius\\"Galati si acum urmez masterul la aceeasi universitate,specializarea ... (vezi toată discuția)