Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nelamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nelamurire

Decizia de sanctionare emisa in temeiul art.247-252 Codul muncii de o unitate publica se mai este supusa procedurii prealabile sau se contesta direct la instanta de judecata in 30 de zile potrivit art.252?
Va multumesc
Se contesta direct la instanta de judecata.