avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Autorizatie constructie 2005
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Autorizatie constructie 2005

buna ziua ,parinti mei au o casa construita in anul 2005 fara autorizatie cum ar putea scoate autorizatia ?
Cel mai recent răspuns: liamic43 , utilizator 05:27, 27 Iunie 2015
La Primărie , solicitați CU și AC , pentru intrarea în legalitate. Probabil o amendă, câteva amânări dar insistați. pentru obținerea acesteia. Faceți un proiect întâi , care va trebui anexat AC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie pentru un hol intr-o casa mostenita 2pak 2pak am mostenit o casa in urma unui deces. fostul proprietar a construit acum 5-6 ani o anexa (un hol) fara autorizatie. eu ca nou proprietar ar trebui sa obtin ... (vezi toată discuția)
Hotarare judecatoreasca care sa tina loc de act de proprietate SANTIER SANTIER Buna ziua! In cazul in care am executat o casa cu depasirea pe inaltime a prevederilor din autorizatie - care acum este expirata (in loc de o magazie ... (vezi toată discuția)
Autorizatia de constructie alex voiculescu alex voiculescu buna ziua am si eu o problema.am construit o locuinta la un metru de limita de proprietate si cei de la primarie nu pot sau nu vor sa mi elibereze autorizatia ... (vezi toată discuția)