Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Achizitie intracomunitara
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Achizitie intracomunitara

Buna ziua,

Sunt un cabinet individual, neplătitor de TVA. As dori sa fac o achiziție intracomunitara care nu depășește pragul de 10.000 euro. In aceasta situație se achita TVA-ul facturat ?
Daca nu va inregistrati in R.O.I. vi se va factura cu T.V.A. de catre furnizorul extern.