Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Absenta nemotivata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Absenta nemotivata

Daca ma poate ajuta cineva, va rog sa-mi spuneti ce act normativ prevede ca trebuie emisa decizie pentru suspendarea cim in cazul unei absente nemotivate?
Multumesc frumos!
ClaudiuRoman a scris:

... .Nu am gasit decat un model de decizie, dar nu stiu in baza carui act normativ se emite.Va rog sa ma ajutati!

Suspendarea are ca temei art.51 alin.2 C.mun..

Model decizie
[ link extern ]