avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cerere de restituire - taxa timbru
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cerere de restituire - taxa timbru

Buna ziua ,Cererea de restiuire a taxei judiciare de timbru ,OUG 80/2013 art 45. lit f) se taxează ? multumesc
Vă multumesc si va rog sa-mi spuneti incă un lucru. Cu toate că am cerut în proces cheltuieli de judecată in Decizie nu scrie nimic legat de acest lucru.Fiind vorba despre o contestatie la executare admisă, iar hotararea a ramas definitiva pot face cerere de restituire ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restituirea taxelor de timbru judiciare geavela geavela Am cerut întrun proces de contestație la executare cheltuieli de judecată însă în Decizia dată la apel nu scrie nimic despre cheltuielile de judecată. ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de timbru judiciar Flav Flav Bună ziua, Mi s-a admis o contestație la executare silita, decizia fiind definitiva. În decizie se menționează ca taxa de timbru urmeaza a fi recuperata ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa contestatie executare admisa eugen82 eugen82 La fond mi s-a admis o contestatie le executare, parata a fost obligata sa-mi plateasca si taxa de timbru. Parata a declarat apel si a solicitat sa nu fie ... (vezi toată discuția)