Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Taximetrist detalii declaratii finanțe
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Taximetrist detalii declaratii finanțe

Buna seara. Prietenul meu este taximetrist de putin timp. Din cauza unor probleme financiare anul trecut nu a achitat din contributiile la stat, inclusiv pt pensie..zilele trecute a vrut sa achite din sume si i s.a raspuns sec :trebuia sa platiti. I s.a spus ca trebuia sa depuna declarația 100 si pt ca nu a depus.o nu i s.a stabilit suma de plată pt pensie. Va rog sa imi spuneti ce trebuie sa faca? Cum ar putea avea o cheie de control legat de cat mai are de platit din urma impozit, pensie, etc si care sunt sumele? Ajuta daca face vreo cerere? Va multumesc anticipat.
D 600 este pt pensie, nu 100