Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Impozitare subventii pfa agricultura
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Impozitare subventii pfa agricultura

buna ziua,
am o microferma si vreau sa-mi infiintez un pfa,intrebarea este daca subventiile incasate pe animale si pamant se impoziteaza?multumesc,:frantic:
Veti fi impozitat pe norma de venit. Cititi articolele din codul fiscal Cap. 7 Venituri din activităţi agricole, silvicultură şi piscicultură.
Iar concret pentru intrebare aveti detalii la adresa www.avocatnet.ro/content/for...