avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1485 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Impozitare subventii pfa agricultura
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Impozitare subventii pfa agricultura

buna ziua,
am o microferma si vreau sa-mi infiintez un pfa,intrebarea este daca subventiile incasate pe animale si pamant se impoziteaza?multumesc,:frantic:
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:34, 22 Iulie 2015
Veti fi impozitat pe norma de venit. Cititi articolele din codul fiscal Cap. 7 Venituri din activităţi agricole, silvicultură şi piscicultură.
Iar concret pentru intrebare aveti detalii la adresa www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa norma de venit agricultura jarco jarco Buna ziua As dori sa infiintez un pfa pe agricultura, mai exact productia de cereale. Se impoziteaza pe norma de venit? Ce se intampla daca venituriile mele ... (vezi toată discuția)
Venituri din agricultura icafos icafos O Intreprindere Individuala care realizeaza venituri din agricultura ,cod caen 0111 impozitata la norma de venit in anul agricol 2013 , a inregistrat in acest ... (vezi toată discuția)
Impozit venituri din activitati agricole mariana_en mariana_en O PFA care a optat pentru impozitare in sistem real va fi obligata, dupa modificarile C.fiscal, sa plateasca impozit conform noilor norme de venit? Domeniul ... (vezi toată discuția)