Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare datorii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare datorii

Am dat banii cu imprumut unei persoane. Banii sunt imprumutati in 2005 fara data de restituire. Am incheiat in 2010 un contract de restituire pana in 2012 pe care nu l-a respectat. Ultima data cand am primit bani a fost in ianuarie 2012.
As putea convinge persoana sa semneze un nou contract.
Daca m-a puteti indruma cum sa-l redactez pentru a fi sigur ca-mi primesc banii inapoi.
Buna ziua,

sunteti in fata unei probleme delicate care implica un calcul al prescriptiei extinctive ce nu este la indemana oricui. Sunteti intr-un pericol real sa va pierdeti banii daca nu veti conduce corect aceasta problema. Mergeti la un avocat urgent.